Agencija za mobilnost i programe EU odobrila je Tehničkoj školi Županja projekt mobilnosti u sklopu Erasmus+ programa, za KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.

10 učenika zanimanja elektrotehničar te 10 učenika zanimanja računalni tehničar za strojarstvo poći će u veljači na stručnu praksu u Dublin/Irsku, gdje će boraviti dva tjedna.

Cilj projekta mobilnosti Putujemo i učimo je povezivanje stečenog teorijskog znanja s praktičnim radom kroz iskustvo rada u inozemstvu.

Specifični ciljevi projekta su

- upoznavanje s potrebama europskog tržišta rada te vještinama i kompetencijama potrebnima za rad na istome

- poboljšanje znanja engleskog jezika

- osamostaljivanje te stjecanje samopouzdanja i europskih građanskih vrijednosti.

U sklopu projekta održane su dana 11. listopada 2016. kulturološke pripreme, na koje su se odazvali roditelji i zainteresirani učenici. Projekt je predstavio voditelj projekta Igor Katona, a  provedbu mobilnosti roditeljima i učenicima je prezentirao partner iz Irske.