'Uzmi me, čitaj i ponovo pusti na slobodu!'

Obavijest svim korisnicima školske knjižnice!!

BookCrossing, pokret u koji je uključeno više od milijun ljudi diljem svijeta stigao je i u sve sveučilišne knjižnice u Hrvatskoj.

Voditeljica knjižnice: Ivana Marić,prof.

Tim povodom Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu poziva zainteresirane na predstavljanje programa BookCrossing u sveučilišnim knjižnicama.

Cilj ovog zanimljivog pokreta je razvijanje i populariziranje kulture čitanja. U svakoj sveučilišnoj knjižnici u Hrvatskoj, ali i u cijelom svijetu postavljena su mjesta za BookCrossing. Posebno su označena i na njima korisnici knjižnice, ali i cjelokupna zainteresirana javnost mogu ostavljati knjige koje žele podijeliti s drugima te također uzeti neke knjige koje bi i sami voljeli pročitati.

Nakon čitanja knjige se vraćaju u knjižnicu i stavljaju na mjesta koja su označena kao mjesta razmjene ili se prosljeđuju dalje svima kod kojih postoji interes za čitanjem.

BookCrossing je virtualni pokret nastao u Sjedinjenim Američkim Državama 2001. godine, kada je pokrenuta internetska stranica bookcrossing.com.

KNJIGE MORAJU BITI SLOBODNE, A NE ZAROBLJENE NA POLICAMA načelo je BookCrossinga, čiji pristaše diljem svijeta ostavljaju knjige koje prolaznici mogu ponijeti, pročitati, a onda negdje ostaviti za novog čitatelja.

ŠTO JA MOGU UČINITI?

Donesi knjigu(e) od kuće koju nisi nikada čitao i znaš da ju više ne želiš u svojoj kućnoj knjižnici, ili imaš „duplikat“ knjige i želio bi podijeliti svoje iskustvo čitanja, jer si prezadovoljan sadržajem knjige i rado bi ju preporučio svakome!!

Prije nego ostaviš knjigu na ovom mjestu,javi se u knjižnicu da si donio knjigu za sudjelovanje u bookcrossingu, knjiga će biti obilježena naljepnicom,i puštena u ruke svog čitatelja!

objavio: Nedjeljko Zobenica   datum: 20. 3. 2013.

« Svibanj 2024 »