Izvannastavne aktivnosti

I nakon završetka školovanja učenici Tehničke škole u Županji „brane boje“ svoje škole

Marina Maskaljević i Matej Kolar, sada već bivši učenici naše škole, prijavili su se sa svojim završnom radovima na Siemensov natječaj za najbolje aplikacije primjene malih automatizacijskih rješenja (LOGO! i SIMATIC S7-1200) u klasi LOGO! PLC-a.

Marina Maskaljević je sa svojim završnim radom „LOGO! Kofer za obuku“ zamalo ušla u finale. Matej Kolar je imao tri boda više od Marine i ušao u finale sa svojim završnim radom „Linija za razvrstavanje paketa“.

Finalna prezentacija aplikacija koje su ušle u finale  odvijala se  u Zagrebu (NOVA GALERIJA  BRIDGE HALL)  26.9.2012. godine u organizaciji Siemens Hrvatska Divizija Industrijske automatike

Slika 1.  Marina Maskaljević na prvom slajdu Siemensove prezentacije

U finalu od tri finalista u klasi LOGO! PLC-a Matej Kolar je osvojio drugo mjesto i osvojio plaketu , didaktički komplet LOGO 0BA6 s licencom programa u koferu , knjigu „PLC S7 1200“ i  dosta vrijednih poklona.

Matej je pred  prosudbenim povjerenstvom  i stručnjacima iz industrije stručno i dostojanstveno prezentirao svoj rad na zadovoljstvo svih prisutnih,  a naročito onih koji su navijali za Mateja i  našu veselu ekipu.

Slika 2. Marina Maskaljević i Matej Kolar

Slika 3. Matej prezentira rad pred stručnom prosudbenom komisijom i stručnjacima iz industrije

I Marina Maskaljević je dio ove vesele priče - i ona je, zbog onih samo tri boda manje, dobila utješnu nagradu- knjigu „ LOGO! PLC „ i puno malih korisnih poklona.

Slika 4.  Ekipa koja je išla na Siemensovo finale u Zagreb

Matej je svoju nagradu (didaktički komplet LOGO 0BA6)  poklonio svojoj bivšoj školi u ruke svog mentora  Joze Jurkića, koji je vodio Marinu i Mateja sve ove godine, bio im izvrstan mentor pri izradi završnog rada, ali i pratnja i podrška u Zagrebu.

Uspjeh je tim veći jer je naš Matej Kolar jedini iz  obrazovnog sustava ušao u finale ovog natječaja u konkurenciji sa stručnjacima iz industrije.

Slika 5. Matej Kolar je svoju nagradu poklonio svojoj bivšoj školi u ruke mentora

Veliko hvala bivšim učenicima Marini i Mateju i njihovim roditeljima na radu, trudu, zalaganjima i podršci.

Hvala Siemensovim stručnjacima, stručnoj prosudbenoj komisiji i stručnjacima iz industrije sudionicima finala (svi su bili odlični).

Jozo Jurkić, dipl. ing. strojarstva

objavio: Nedjeljko Zobenica   datum: 6. 2. 2013.