U slobodno vrijeme

Nogometna utakmica "Profesori" - "Maturanti"

7.5.2013. u organizaciji Tehničke škole Županja odigrana je malonogometna utakmica većeg naboja nego el-clasico. Dva ljuta protivnika tokom nepune 4 godine,snage su osim u školskim klupama odmjerili i na parketu.

Video zapis

Ovaj puta, i igrački i navijački potencijal bio je na strani maturanata koji su ni krivi ni dužni dobili ulogu favorita.

Prilikom ulaska ekipa u dvoranu na licima glavnih aktera vidjela se odlučnost,euforija i želja za pobjedom, dok je s druge strane vladao pomalo zabrinuti izraz lica, ali ipak nedovoljan da dovede maturante u podcjenjivački stav.

Užarenost sa terena prenijela se i na tribine koje su napravile spektakl i prije samog početka.

Utakmica je počela, kao i po očekivanjima s inicijativom i posjedom lopte maturanata, ali i neočekivano žilavim otporom profesora.

Prvih sedam-osam minuta utakmice nizala se prilika na priliku, kako s jedne, tako i s druge strane.

U devetoj minuti ipak mladost igra svoju ulogu favorita i maturanti dolaze do vodećeg pogotka.
Ni taj pogodak nije poljuljao profesore koji su povećali ritam u nadi da će zatresti mrežu prije isteka petnaeste minute i zvižduka ravnateljice (koja je kao i uvijek zadužena za urednost i korektnost).

Kada su već svi bili sigurni da se na predah ide s minimalnim zaostatkom profesora, maturanti odlaze na +2.
Nakon odmora, znajući da je teško okrenuti zaostatak od 2 pogotka,stara garda zajedno s neumornom omladinom čini pravi show od utakmice.

Gledatelji su svjedočili povijesnom prvom golu profesora,koji su na samom početku  smanjili rezultat i po tko zna koji puta uspjeli trgnuti učenike, koji nakon tog pogotka dižu rezultat na 4:1. Nakon tog pogotka uslijedilo je malo opuštanje i mnoštvo prelijepih i akrobatskih poteza s obje strane. Utakmica je završena rezultatom 6:4, u kojoj je učenik pobijedio učitelja, ali nimalo lako.

Zahvaljujemo prepunim tribinama koje su ovoj utakmici dali još veću draž i gromoglasno popratile svaki potez,priliku i pogodak.

Bila je to debitantska utakmica koja je zaživjela na  inicijativu profesora Katone i njegovih suradnika,a potom i suigrača.

Nadamo se nastavku te tradicije uvjerenja da će profesori ipak uspjeti iznenaditi maturante i na sportskom terenu.